تبلیغات
خط رهبری

                    خط رهبری

فدائیان امام خامنه ای (دامت بركاته)


هدیه حسنعلی نخودكی به امام خمینی(ره)درسفری كه امام خمینی(ره) و پدرم برای زیارت به مشهد مقدس رفته بودند امام درصحن حرم امام رضا (ع) با سالك الی الله حاج حسنعلی نخودكی مواجه می شوند. امام امت (ره) كه در آن زمان شاید درحدود سی الی چهل سال بیشترنداشت وقت را غنیمت می شمارد و به ایشان می گوید با شما سخنی دارم.

ازحضرت آیت‌الله آقا موسی شبیری زنجانی نقل شده است كه:درسفری كه امام خمینی(ره) و پدرم برای زیارت به مشهد مقدس رفته بودند امام درصحن حرم امام رضا (ع) با سالك الی الله حاج حسنعلی نخودكی مواجه می شوند. امام امت (ره) كه در آن زمان شاید درحدود سی الی چهل سال بیشترنداشت وقت را غنیمت می شمارد و به ایشان می گوید با شما سخنی دارم.

حاج حسنعلی نخودكی می گوید: من درحال انجام اعمال هستم، شما در بقعه حر عاملی(ره) بمانید من خودم پیش شما می آیم. بعد از مدتی حاج حسنعلی می آید و می گوید چه كار دارید؟ امام (ره) خطاب به ایشان رو به گنبد و بارگاه امام رضا (ع) كرد و گفت: تورا به این امام رضا(ع)، اگر (علم) كیمیاداری به ما هم بدهید؟

حاج حسنعلی نخودكی انكار به داشتن علم (كیمیا) نكرد بلكه به امام (ره)فرمودند:اگر ما «كیمیا» به شما بدهیم و شما تمام كوه و در و دشت را طلاكردید آیا قول می دهید كه به جا استفاده كنید و آن را حفظ كنید و درهرجائی به كار نبرید؟

امام خمینی (ره) كه از همان ایام جوانی صداقت از وجودشان می بارید، سر به زیر انداختند و با تفكری به ایشان گفتند: نه نمی توانم چنین قولی به شمابدهم. حاج حسنعلی نخودكی كه این را از امام (ره) شنید روبه ایشان كرد وفرمود:حالا كه نمی توانید «كیمیا» را حفظ كنید من بهتر از كیمیا را به شما یادمی دهم و آن این كه:
بعد از نمازهای واجب یك بار آیه الكرسی را تا «هوالعلی العظیم» می خوانی

و بعد تسبیحات فاطمه زهرا(س) را می گویی

وبعد سه بار سوره توحید «قل هوالله احد» را می خوانی

و بعد سه بار صلوات می گویی:اللهم صل علی محمد و آل محمد

و بعد سه بار آیه مباركه: و من یتق الله یجعل له مخرجا. و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوكل علی الله فهو حسبه ان الله، بالغ امره قد جعل الله لكل شیء قدراً؛ (طلاق/۲ و ۳) (هركس تقوای الهی پیشه كند، خداوند راهنجاتی برای او فراهم می كند و او را از جائی كه گمان ندارد روزی می دهد،و هركس برخداوند توكل كند كفایت امرش را می كند، خداوند فرمان خود را بهانجام می رساند، و خدا برای هرچیزی اندازه ای قرار داده است.) را میخوانی كه این از كیمیا برایت بهتر است.

منبع: مجله بشارت، ش ۵۸نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 مرداد 1390 توسط بهنام


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
نظر سنجی
پیوند ها
آمار سایت
لوگوی دوستان